Jack Daniels Gentleman Jack

Jack Daniels Gentleman Jack

Producent Brak producenta
Kod Produktu: PS209
Dostępność: Brak w magazynie
Cena: 127.00 zł
Cena Netto: 103.25 zł

Napisz opinie

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

Wpisz kod w polu poniżej:

secure

Trochę historii. Jeśli chodzi ogólnie o Jack Daniels to jest to whiskey amerykańska produkowana od 1866 roku. Filtrowana przez ponad 3-metrową warstwę klonowego węgla drzewnego. Każdej jesieni w lasach Tennessee wycinane są dorodne klony, z których robi się właśnie owy węgiel drzewny. Pokruszony węgiel układany jest w trzymetrowe warstwy w specjalnie przygotowanych kadziach. Ten proces trwa około 10 dni i nadaje jej charakterystyczny łagodny smak, który sprawia, że Jack Daniel's nie jest określany mianem burbonu, lecz Tennessee Whiskey.


Przedstawiany przeze mnie w tym momencie Jak Daniels jest wyjątkowym przedstawicielem danego gatunku Tennessee Whiskey. Powstały w 1988 roku według pomysłu Lincolna Hendersona, mistrza destylacji koncernu Brown-Forman, do którego należy Jack Daniel Distillery. Filtrowana jest właśnie jak już wcześniej zaznaczyłam, przez warstwę klonowego węgla drzewnego, dwukrotnie - przed dojrzewaniem w beczce oraz przed rozlaniem do butelek.

Nadaje to mu niezwykły smak wanilii, toffi i z lekim posmakiem kolonwego dymu z ogniska i aromatem miodu, grzanek, oraz orzechów, który przyjemnie oplata podniebienie pijącego. Odznacza się niemal oleistą konsystencją oraz przyjemnym miodowo-dymnym aromatem i smakiem z równie przyjemnym finiszem.

Polecamy, na prezent gdyż efektownie może wyglądać owinięty samą wstążką kartonik z widoczną butelką z zewnątrz, sama w sobie butelka elegancko wygląda więc po co ją zakrywać? Który mężczyzna nie ucieszyłby się z takiego prezentu.

Cechy produktu
Pojemność 700 ml produkt obecnie bez kartonika
Zawartość alkoholu 40%
Kraj pochodzenia Stany Zjednoczone(USA)- Tennessee
Leżakowanie w dębowej beczce od 4 do 6 lat.
Destylarnia Jack Daniel - Lynchburg