Meukow VSOP miniaturka

Meukow VSOP miniaturka

Producent Brak producenta
Kod Produktu: DA069
Dostępność: Na wyczerpaniu
Średnia cena z ostatnich 30 dni: 32.00 zł i
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 32.00 zł
Najwyższa cena z ostatnich 30 dni: 32.00 zł
Średnia cena z ostatnich 30 dni: 32.00 zł
Cena: 32.00 zł
Cena Netto: 26.02 zł
Ilość:  

Napisz opinie

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

Troche historii koniaku. Koniak nazwa pochodzi od nazwy miejscowości Francuskiej. Jest to najsłynniejszy i wysokiej jakości winiak. Po raz pierwszy nazwa "Koniak" została użyta w roku 1617.Trunek ten zwany, także jest eau-de-vie z francuskiego znaczy to dosłownie: woda życia. Proces produkcji koniaku objęty jest dwoma destylacjami i używa się do niego tylko trzech odmian białych winogron, jednakże głównie jest to odmiana ugni blanc. Zbiory przypadają na październik. Aparatami do destylacji są alembiki - miedziane kotły ogrzewane ogniem. Kolejnym etapem jest dojrzewanie, gdzie do produkcji beczek dopuszcza się tylko jeden lub dwa gatunki dębu i to z jednego regionu. Oprócz tego dąb musi spełniać także inne warunki: mieć 100 lat, być zdrowy i prosty.

Początek marki Meukow datuje się na koniec XIX wieku, kiedy to car Aleksander II wysłał do Francji dwóch braci Augusta-Christophe i Gustawa Meukow, aby zaopatrywali dwór carski w koniaki.

Koniak Meukow VSOP jest wyjątkowo aksamitny i łagodny. Kolor jest niezwykle przejrzysty, głęboko bursztynowy, ze złotymi refleksami. Aromat jest niezwykle owocowy, z rodzynkową nutą kandyzowanej pomarańczy i niedojrzałej brzoskwini. Wyczuwalne są orzechy laskowe i włoskie, a także delikatne posmaki winili. Finisz jest niezwykle harmonijnie dobrany z delikatnymi taninami i ostrzejszymi nutami.

Dzięki swej niezwykle wyszukanej butelce będzie to idealny prezent dla osoby bliskiej oraz dla niezwykle wymagających koneserów. Dzięki swojej malutkiej pojemności może stanowić również idealny, bardzo wyszukany dodatek do wszelakiego rodzaju prezentów.

Koniak typu V.S.O.P. (Very Superior Old Pale) lub Reserve – składają się na niego destylaty leżakujące w dębowych beczkach, co najmniej cztery lata.

Cechy produktu
Pojemność 50 ml
Zawartość alkoholu 40%
Kraj pochodzenia Francja