Cointreau

Cointreau

Producent Brak producenta
Kod Produktu: DA070
Dostępność: Pod dostatkiem
Cena: 78.99 zł
Cena Netto: 64.22 zł
Ilość:  

Napisz opinie

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

Likier z gorzkich pomarańczy. Jest likierem typu triple sec. Jego ważnym składnikiem są gorzkie skórki pomarańczy Douces i Ameres(słodko-gorzkie pomarańcze).

Pije się go raczej bez dodatków tylko z lodem, jako aperitif, najczęściej jednak stanowi składnik drinków. Cointreau może wchodzić między innymi w skład popularnego drinka płonącego B-52, a także sławnej Margarity oraz Cosmopolitana.

Przepis na drink B52 z Cointreau:
-likier kawowy Kahlua
-likier Bailey's
-likier pomarańczowy Cointreau

Przygotowanie: do kieliszka o pojemności 50ml, wlewamy kolejno 3 warstwy likierów. Najpierw likier Kalhua, następnie, delikatnie po ściance lub po wypukłej stronie łyżeczki, wlewamy likier Bailey's, uważając aby wlane składniki się nie wymieszały. Na samą górę, również powoli, wlewamy likier Cointreau. Teraz podpalamy trunek(najlepiej zapalniczką), trunek odrazu sie nie podpali trzeba chwilke poczekać, aż Cointreau się ogrzeje. Pijemy przez rurkę, jak najszybciej, ale gdy trunek się PALI! PYSZNE sama próbowałam!

Cointreau używany jest, także jako aromat do wypieków i dodatek do słodkich dań.

Cechą charakterystyczną tego trunku jest reakcja na temperaturę - w temperaturze pokojowej jest przezroczysty, po schłodzeniu zaś pojawiają się w nim pięknie opalizujące "chmurki".

Cechy produktu
Pojemność 700 ml
Zawartość alkoholu 40%
Kraj pochodzenia Francja