Johnnie Walker Blue Label
Johnnie Walker Blue Label

Johnnie Walker Blue Label

Producent Brak producenta
Kod Produktu: DA056
Dostępność: Brak w magazynie
Średnia cena z ostatnich 30 dni: 599.00 zł i
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 599.00 zł
Najwyższa cena z ostatnich 30 dni: 599.00 zł
Średnia cena z ostatnich 30 dni: 599.00 zł
Cena: 599.00 zł
Cena Netto: 486.99 zł

Napisz opinie

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

 

Promocja 599 zł. !! Blue Label to szczytowe osiągnięcie wśród whisky Johnnie Walker, które ma oddawać styl whisky, produkowanej na początku XIX wieku. Jej smak jest wielowarstwowy, gdyż (jako że jest produkowana w różnych regionach Szkocji) łączy dymny posmak whisky zachodnich z bogatym słodkim smakiem whisky ze wschodu. Trunek ten został stworzony przez Master Blender Jima Beveridge’a, który ma możliwość korzystania z największych rezerw whisky na świecie (liczących 200 lat). Ma dostęp do najcenniejszych i najbardziej wartościowych zasobów whisky i z nich tworzy się ten wyjątkowy blend- korzysta się przy tym zarówno z młodych jak i ze starszych whisky. Smak tego trunku to równowaga pomiędzy silnymi aromatami oraz nutami słodyczy i głębi. Finisz natomiast jest długi, intensywny- to bogate połączenie dymu, pieprzu oraz posmaków korzennych.

Warto podkreślić, że oprócz wersji klasycznej Johnnie Walker Blue Label istnieją jeszcze dwie inne.

Blue Label King George V to wyrafinowana whisky, która powstała dla uczczenia nadania rodzinie Walkerów w 1934 roku certyfikatu oficjalnego dostawcy dworu brytyjskiego.

The John Walker to mieszanka, która narodziła się jako ostatnia w rodzinie whisky Johnnie Walker, jako hołd oddany założycielowi firmy. Jest to wyjątkowo rzadki kupaż 9 whisky, produkowany ręcznie i rozlewany z jednej beczki do jedynie 330 butelek (whisky pochodzą m.in. z destylarni w Glen Albyn i Cambus). Sprzedawana jest w równie wyjątkowym jak sam trunek opakowaniu- indywidualnie numerowanych karafkach z kryształu Baccarat- ręcznie dmuchanych, polerowanych i grawerowanych przez jednego z trzech mistrzów rzemiosła na świecie. Seria ta korzysta z wiedzy leżącej u podstaw ręcznej selekcji, oraz unikalności ograniczonych zasobów whisky pochodzących z kilku zamkniętych już destylarni. Warstwy smaku ewoluują dając elegancki, dymny finisz.

 

 

Cechy produktu
Pojemność 700 ml
Zawartość alkoholu 43%
Kraj pochodzenia Szkocja
Leżakowanie W dębowych beczkach, najstarsze whisky wchodzące w skład mieszanki mają około 60 lat.
Destylarnia John Walker & Sons.
Informacje o produkcji Mieszanka starych destylatów, mieszcząca się w numerowanych butelkach.