Johnnie Walker 15yo Green Label
Johnnie Walker 15yo Green Label

Johnnie Walker 15yo Green Label

Producent Brak producenta
Kod Produktu: PS042
Dostępność: Na wyczerpaniu
Średnia cena z ostatnich 30 dni: 210.00 zł i
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 210.00 zł
Najwyższa cena z ostatnich 30 dni: 210.00 zł
Średnia cena z ostatnich 30 dni: 210.00 zł
Cena: 210.00 zł
Cena Netto: 170.73 zł
Ilość:  

Napisz opinie

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

Jest to jedna z najbardziej znanych marek Szkockich whisky typu blended, w Polsce żartobliwie zwaną Jaś Wędrowniczek. Historia tego trunku rozpoczęła się w 1890 roku za sprawą młodego, bo 15 letniego Johnniego Walkera, który po stracie ojca i pozostawionym po nim spadku, postanowił rozpocząć działalność kupiecką. Najpierw zaczynał od tworzenia niespotykanych mieszanek… herbat, dopiero później rozpoczął produkcję Blendów. Tak z czasem stała się to marka, przekazywana z pokolenia na pokolenie, z syna na syna. Kolejno Aleksandra Walkera i Johna Pattwersona.

Do dzisiejszych czasów ta pilnowana i o wspaniałej tradycji whisky, dorobiła się sporego arsenału swoich produktów, począwszy od zwykłego blenda, do tych najlepszych z górnej półki, pieczołowicie dobieranych i starszych whisky.

Johnnie Walker Green Label znany jest również, jako Pure Malt, więc jest to mieszanka tylko czystych Single Maltów - czyli whisky słodowych, bez żadnych dodatków pszenicznych.
Whisky posiada niezrównaną głębię, oraz łagodność i swoją wyrazistą intensywność. Oprócz tego zachęca swoim bursztynowo - złotym kolorem i zapachem jakby nadmorskiego brzegu, przechodzącego w te nieco lądowe, zapachy morskiego mchu i zielonego orzeźwiającego lasu. Następnie pojawia się nuta skórki pomarańczowej, duszonych brzoskwiń, gotowanych czarnych owoców i cierpkiej wiśni.

Cechy produktu
Pojemność 700 ml
Zawartość alkoholu 43%
Kraj pochodzenia Szkocja
Leżakowanie 15 lat w dębowej beczce
Destylarnia John Walker & Sons