Jack Daniels Single Barrel

Jack Daniels Single Barrel

Producent Brak producenta
Kod Produktu: PS033
Dostępność: Na wyczerpaniu
Średnia cena z ostatnich 30 dni: 250.00 zł i
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 250.00 zł
Najwyższa cena z ostatnich 30 dni: 250.00 zł
Średnia cena z ostatnich 30 dni: 250.00 zł
Cena: 250.00 zł
Cena Netto: 203.25 zł
Ilość:  

Napisz opinie

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

Trochę historii. Jeśli chodzi ogólnie o Jack Daniels to jest to whiskey amerykańska produkowana od 1866 roku. Filtrowana przez ponad 3-metrową warstwę klonowego węgla drzewnego (metoda zwana „Lincoln County Process”).

Każdej jesieni w lasach Tennessee wycinane są dorodne klony, z których robi się właśnie owy węgiel drzewny. Pokruszony węgiel układany jest w trzymetrowe warstwy w specjalnie przygotowanych kadziach. Ten proces trwa około 10 dni i nadaje jej charakterystyczny łagodny smak, który sprawia, że Jack Daniel's nie jest określany mianem, bourbonu, lecz Tennessee Whiskey.

Wynaleziona została przez Jimmego Badforda, który to właśnie stworzył tę odmianę whiskey z wyższej półki, z myślą o tych bardzo wymagających klientach. Jedna butelka Jacka Danielsa Single Barrel zawiera w środku whiskey pochodzącą z jednej beczki, a każda butelka posiada numer beczki oraz datę rozlania.

Jednak różnice w smaku są, pomiędzy tą, a tymi pochodzącymi z różnych beczek Jackami Danielsami- rzec można podstawowymi.

W tej whiskey rozwija się więcej nut waniliowych i karmelowych, jest delikatniejsza. A przez dojrzewanie wyczuwalne są, również nuty dębu.

Jack Daniels Single Barrel rozlany jest do pięknych kwadratowych pękatych karafek, które aż kuszą, aby dać je komuś bliskiemu w prezencie.

Cechy produktu
Pojemność 700 ml
Zawartość alkoholu 45%
Kraj pochodzenia Stany Zjednoczone(USA) - Tennessee
Leżakowanie w dębowej beczce około 6 lat.
Destylarnia Jack Daniel - Lynchburg