Castel Del Remei

W skład Zamku Castel del Remei wchodzi kilka budynków , które były zamieszkiwane przez ponad 50 rodzin.

Dziś na terenie posiadłości znajduje się kościół, restauracja czynna dla odwiedzających, piwnice ,winnice, stara gorzelnia, warsztat z beczkami pełnymi win i młyn z roku 1780-służący do produkcji oliwy.

Businessman Ignasi Girona, który ukończył inżynierię rolnictwa na Uniwersytecie w Paryżu, natchniony Francuską sztuką uprawy winorośli i sztuki wina, postanowił odświeżyć ograniczoną produkcję wina , należącą do jego ojca znajdującej się na terenie Castel del Remei. Należąca do ich rodziny od 1780 roku. To był doskonały moment, ponieważ wszędzie indziej panowała filoksera – mszyca groźny szkodnik winnic. Ignasi odpowiednio odwiedzał Bordeaux i nabywał wszystko co było mu potrzebne w realizacji jego planu. Przykładnie dokształcał się, studiując enologię- naukę o winach i ich produkcji, szczególnie w przedmiotach o starzeniu się win. Po powrocie do Castell del Remei "uzbrojony już był" w wiedzę dotyczącą produkcji wina. Ponad to nie sam podjął się pracy nad rozwojem winnicy, bo z czterema rodzinami rolników/farmerów Miało to na celu jak najlepszy rozwój winorośli, na jak najwyższym poziomie. Widać tutaj, że mężczyzna zaczął pracę z winami dopiero po tym jak dowiedział się jak najwięcej o nich. To bardzo ważne, bo jest tu połączona wiedza z pasją oraz rodziną, która także związana jest z produkcja win. Zaczęły z głową powstawać wina najwyższej jakości.

Dowodem jakości jest to, że:
Pomiędzy 1889, a 1907 rokiem wina Castel del Remei wygrały liczne konkursy m.in.:
-Rok 1902 złoty i srebrny medal w Międzynarodowym Turin najwyższym poziomie. Castel del Remei stał się pierwszym katalońskim producentem sprzedającym własnej marki , dojrzałe butelkowane wino.
-W 1921 roku podążając za plagą mszyc filoksera ,
Ignasi rozbudował powierzchnię winnicy i wybudował miejsce do produkcji białego wina i stał się pierwszym w Hiszpanii importerem zagranicznych win głownie Semillon i Cabernet Sauvignon jako Głowna podpora działająca w ramach programowi przeciwko przesadzeniu mszyc.
-Rok 1903 złoty medal w Międzynarodowym Konkursie w Atenach
-Rok 1907 złoty medal w Międzynarodowym konkursie Budapeszcie.

Jak widać wiedza o winach i podejście z głową do biznesu, daje rezultat powstania wspaniałych win, docenianych na całym świecie.

Teraz, także zostaną one docenione w Polsce, bo w naszym asortymencie są te trunki i mogą je państwo spróbować i polubić. W roli ciekawostki poniżej przedstawiam kilka zdjęć związanych z producentem. Miłego oglądania! 

www.castelldelremei.com

Pokaż:
Sortuj według:
Cervoles Colors
Opis w przygotowawniu... przepraszamy... ..
59.48 zł
Cena Netto: 48.36 zł
Wino 1780 Castell del Remei
Intensywnie czerwono-wiśniowy kolor z purpurową granicą, dość gęste. Wyśmienite, pełne wyrazu, arom..
161.31 zł
Cena Netto: 131.15 zł
Wino Castel del Remei Cava brut nature
Delikatne wino musujące, godne polecenia najbardziej wybrednym. Wino musujące typu Brut Nature- czyl..
56.46 zł
Cena Netto: 45.90 zł
Wino Cervoles Blanc
żółty kolor, wspaniała przejrzystość z zielonymi refleksami. Subtelne i świeże wino. Czuć przebłyski..
102.84 zł
Cena Netto: 83.61 zł
Wino Estrats Cervoles czerwone wytrawne
Rubinowo fioletowe refleksy. Bardzo gęste. Atrakcyjny intensywny aromat z typowym dla Cervolesa posm..
411.00 zł
Cena Netto: 334.15 zł
Wino Gotim Bru Castell del Remei czerwone wytrawne
Średnio intensywny wiśniowy kolor z purpurowymi refleksami. Bardzo atrakcyjne aromaty i intensywne w..
59.48 zł
Cena Netto: 48.36 zł